Druk książek szyto-klejonych

Prowadzisz małe wydawnictwo, a może większą oficynę? A może szykujesz się do rozpoczęcia przygody z self-publishingiem? Pierwsze wrażenie robi się tylko raz i dobrze, żeby było jak najlepsze. Niby książki nie ocenia się po okładce, a jednak cieszy nas kiedy nie nastręcza problemów z użytkowaniem, można ją wygodnie rozłożyć czy przewracać strony. Dlatego specjalnie dla wydawnictw dużych i małych, self-publisherów i wszystkich tych, którzy mają ochotę sprawić sobie autorską książkę, mamy w ofercie usługę wysokiej jakości druku i składania książek szyto-klejonych. W Internecie można spotkać rozmaite określenia, więc funkcjonują tam określenia takie jak “druk książek szytych” czy “druk książek klejonych”, ale zasadniczo chodzi o składanie książek zupełnie inną techniką, niż klasyczny druk książek bindowanych.

Książki szyto-klejone - druk wysokiej jakości

Oferujemy druk w dwóch technikach, z których każda nadaje się do realizacji projektów o nieco innej specyfice, są to:
• druk w technice cyfrowej,
• druk w technice offsetowej.
Ten pierwszy stosujemy zwyczajowo, gdyż dostarcza bardzo dobrą jakość wydruku i jest opłacalny, natomiast do większych nakładów faktycznie bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie druk offsetowy. Profesjonalny druk książek szytych i klejonych w naszej drukarni nie odbiega jakością od innych usług. Wszystkie produkty, które znajdują się w naszej ofercie cechują się dbałością o wykonanie i wysoką jakością nadruku i papieru. Podobnie jest, jeśli chodzi o książki szyto-klejone, druk wysokiej jakości zapewniają te same nowoczesne maszyny poligraficzne, jednak format takich wydruków może być znacząco większy. Szycie bloku nićmi zwiększa trwałość, dzięki czemu książki przetrwają intensywne użytkowanie. Jednak jakość papieru, nadruku i profesjonalne składanie książki uwzględnia jeszcze jeden element – okładkę. Przywiązujemy do nich równie dużą wagę, tak by oddawały pomysł poligraficzny Klienta, więc dla określonych efektów uszlachetniamy je za pomocą:
• foliowania folią błysk,
• foliowania folią mat,
• foliowania folią soft touch
• lakierowaniem wybiórczym UV.

Dlaczego to ciekawsze rozwiązanie niż druk książek bindowanych?

Książki szyto-klejone prezentują się bardzo elegancko i tak naprawdę, żeby oddać to obrazowo, można jest postawić obok tych, które spotkamy w księgarniach, i nie zobaczymy różnicy w formie. Druk i składanie w tej technice daje ciekawszy i przede wszystkim bardziej trwały efekt niż zwyczajny druk książek bindowanych. Jest to szczególnie ważne dla odbiorców wydawnictwa, którzy z pewnością docenią, że zakupiona przez nich pozycja jest dobrze wykonana.

Książki szyto-klejone - druk i skład w rękach fachowców

Usługami poligraficznymi zajmujemy się z pasją i zaangażowaniem od 30 lat. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, a nasze doświadczenie pozwala na udzielenie wartościowych porad i szybkie, skuteczne reagowanie na potrzeby Klienta. Z naszych usług korzystają mniejsi i więksi kontrahenci, a każdy z nich otrzymuje tę samą, wysoką i powtarzalną jakość.