Kalendarze: planszowe, jednodzielne, trójdzielne, biurkowe, planery, ścienne

KALENDARZE: PLANSZOWE, JEDNODZIELNE, TRÓJDZIELNE, BIURKOWE, PLANERY, ŚCIENNE

Kalendarz chyba każdemu kojarzy się z upływającym czasem, jednak nie sposób nie zauważyć, że towarzyszy on nam każdego dnia. Na niego zerkamy w oczekiwaniu na ważne wydarzenia, to w nim zapisujemy plany na najbliższe dni, to w końcu on prowadzi nas przez pory roku. Można śmiało powiedzieć, że kalendarz jest nieodłącznym elementem codzienności i z tego względu również idealną formą reklamy. Stąd też można wyróżnić trzy cechy kalendarzy – umożliwiają planowanie, stanowią element dekoracyjny oraz reklamowy. Nasza firma oferuje we Wrocławiu wysokiej jakości kalendarze: planszowe, jednodzielne, trójdzielne, biurkowe, planery, ścienne. Dzięki tak szerokiej ofercie możemy mieć pewność, że każdy znajdzie wśród naszych produktów znajdzie ten kalendarz, który idealnie wpasuje się w jego potrzeby.

Do czego przydaje się kalendarz?

Kalendarz porządkuje nasz czas. To krótkie zdanie jednoznacznie opisuje, jak ważną rolę pełni on w codziennym życiu. Ze względu na rozmaitość dostępnych rodzajów kalendarzy, idealnie mogą się dopasowywać zarówno do warunków domowych jak i w biurach.

Kalendarze jednodzielne

są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą skupić się na danym miesiącu i dokładnie zaznaczać aktualne daty. Po jego upływie bezpośrednio przechodzą do kolejnego i zapominają o poprzednim, symbolicznie wyrywając kartkę go oznaczającą. Kalendarze jednodzielne są popularne w szkołach, szczególnie w klasach młodszych, gdzie uczniowie każdego dnia uczą się, jaka jest aktualna data.

Kalendarze trójdzielne

pozwalają dokonać podziału roku na 4 kwartały. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przypomnieć sobie wydarzenia minionego miesiąca, zobaczyć, co dzieje się aktualnie i ustalić swoje plany na kolejny miesiąc. Kalendarze trójdzielne są niezwykle często spotykane i popularne – warto również zwrócić uwagę na możliwość umieszczenia na tego typu kalendarzu reklamy, na górze – nie zaburza on kompozycji i skutecznie przykuwa wzrok, co jest niezwykle istotne ze względów marketingowych. Co więcej – kalendarze trójdzielne są najbardziej luksusową formą reklamy, ponieważ to właśnie one są najczęściej spotykane w instytucjach oraz urzędach. Kalendarze trójdzielne to rodzaj kalendarzy robionych ręcznie. Poprzez przyklejenie oklejki główki w sposób gdzie nie przylega ona do pleców możemy stworzyć efekt 3D czyli efekt tzw.: poduszki”.

Druk kalendarzy trójdzielnych w Drukarni Kid – sprawdź ofertę.

Kalendarze biurkowe

są najpowszechniej stosowanymi kalendarzami w biurach. Są niezwykle poręczne, a przy tym praktyczne. Występują one w formie piramidki, która posiada niewątpliwą zaletę – informacje można zapisywać po obu stronach, dzięki czemu bez trudu można szybko znaleźć miejsce na zapisanie notatki. Kalendarze biurkowe często występują w formie tygodniowej, co ułatwia planowanie w bieżącym tygodniu i szybki ogląd, co czeka nas w kolejnych dniach. Tego typu kalendarze świetnie sprawdzają się również na dziecięcych i młodzieżowych biurkach, ponieważ można na nich zapisywać zbliżające się klasówki.

Planery

stanowią tę formę kalendarza, która pomieści największą ilość notatek oraz wydarzeń, szczegółowo rozpisanych na godziny.  Planery biurkowe nazywane też biuwarami ułatwiają organizację czasu, a przy tym pomagają nam w zapamiętywaniu wszystkich ważnych dat czy też spotkań. Szczegółowe planowanie czasu sprawia, że wykorzystujemy czas bardziej efektywnie bez poczucia marnowania go. Planery są jednymi z najbardziej użytecznych form kalendarza i nie ma osoby, która go nie doceni.

Kalendarze ścienne

zwane też jako kalendarze spiralowane, mogą mieć od dwunastu do 14 kart (z okładką i pleckami, które mogą być z grubszego kartonu). Jedną z zalet jest to, że kalendarz spiralowany może być pokaźnych rozmiarów dzięki czemu cały rok eksponujemy logo naszej firmy. Kalendarze ścienne są bez wątpienia najpopularniejszą formą kalendarza, którą można spotkać praktycznie wszędzie. Każda strona to nowy miesiąc, a także zetknięcie z nową ilustracją. To idealny sposób aby przedstawić swoją firmę z różnej perspektywy i tym samym mieć pewność, że jej obraz nie znudzi się posiadaczowi kalendarza. Kalendarze ścienne doceniane są za swoją różnorodność oraz wysoką jakość wykonania. Większość osób kojarzy pojęcie kalendarza właśnie z tym jego typem. Kalendarze ścienne towarzyszą nam od lat, stopniowo zmieniając się w miarę rozwoju.

Kalendarze planszowe

świetnie sprawdzają się zawieszone na ścianie. Najczęściej są one spotykane na firmowych korytarzach, a to ze względu na swój rozmiar – wiele z tego rodzaju kalendarzy ma takie same rozmiary jak plakaty i wymaga większej przestrzeni. Dają one możliwość przyjrzenia się przebiegowi wszystkich dni w ciągu roku, co szczególnie jest korzystne przy planowaniu długoterminowym. Ponad to kalendarze planszowe mogą również stanowić atrakcyjny element wystroju, a to wszystko dzięki ich nowoczesnej formie.

 

Kalendarze – idealna forma gadżetu reklamowego

Kalendarze towarzyszą nam każdego dnia, a z marketingowego punktu widzenia – są idealną formą reklamy. Dyskretnie zerkamy na logo firmy bądź też zdjęcia z nią związana i tym samym w świadomości buduje się jej obraz i znajomość. Logo firmy zauważone na ulicach Wrocławia nie jest już jednym z wielu, a raczej tym, z którym już się zetknęliśmy. Co za tym idzie – takie logo zatrzyma naszą uwagę na dłużej niż to, które nie jest znane.

Jak jeszcze można wzmocnić w społeczeństwie znajomość marki i skojarzenia związane z logiem firmy? Najlepszym rozwiązaniem są gadżety reklamowe, czyli przedmioty, które można używać na co dzień z logo konkretnej firmy. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami. Kalendarze stanowią idealną formę gadżetów reklamowych – używane na co dzień, praktyczne, a przy tym estetyczne. Każdy z rodzajów kalendarzy może być oryginalną reklamą firmy:

 • kalendarze planszowe świetnie sprawdzą się w podarunku dla innych przedsiębiorców, z którymi chcemy współpracować w przyszłości
 • kalendarze jednodzielne oraz trójdzielne są niezwykle popularne i przy tym funkcjonalne, bez wątpienia znajdą swoje zastosowanie w wielu miejscach
 • kalendarze biurkowe będą ułatwiać planowanie bieżących obowiązków
 • planery ułatwiają organizację czasu, dlatego dla wielu osób stanowią one najbardziej pożądane gadżety
 • kalendarze ścienne to klasyka i świetnie sprawdzą się w każdym miejscu

Stopniowo coraz więcej dziedzin jest zajmowanych przez nowinki technologiczne. Jednakże mimo rozwoju techniki kalendarze w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącą popularnością. Chcąc znać konkretną datę najczęściej zerkamy na kalendarz wiszący na ścianie. Właśnie z tego względu stanowią one idealną formę reklamy we Wrocławiu, ponieważ będziemy się z nią stykać każdego dnia.

 • Papier firmowy
 • Segregatory
 • Torby reklamowe
 • Etykiety
 • Bloczki reklamowe
 • Bilety
 • Metki
 • Kalendarze: planszowe, jednodzielne, trójdzielne, biurkowe, planery, ścienne
 • Instrukcje obsługi
 • Pudełka
 • Etykiety
 • Kostki reklamowe
 • Standy reklamowe
 • Planery
 • Biuwary
 • Druki personalizowane
 • Bloczki samokopiujące
 • Booklety
 • Karty menu